De werkzaamheden aan de inrichting van de overkluizing en de herinrichting van de Boslaan rondom de overkluizing zijn bijna gereed. De vormen van de inrichting zijn al duidelijk zichtbaar. Deze week wordt het asfalt aangebracht zodat begin volgende week de Boslaan aan de zijde van het Haagse Bos weer open gesteld kan worden voor het doorgaande verkeer. Hierna worden de fietspaden voor en naast de Malietoren voorzien van asfalt. Begin juli wordt ook de Boslaan aan de zijde van de Koekamp open gesteld voor verkeer en zijn de werkzaamheden afgerond. Het (her)planten van de bomen en beplanting vindt plaats in het najaar van dit jaar.
Op dinsdag 21 april en woensdag 22 april zal de A12 gefaseerd worden afgesloten. de afsluitingen vinden in de volgende fases plaat:
A12 richting Utrecht (Stad uit)
1 rijbaan afgesloten van 09.00u t/m 13.00u op 21 en 22 april 2020
A12 richting Den Haag (Stad in)
1 rijbaan afgesloten van 09.00u t/m 15.00u op 21 en 22 april 2020
Wij proberen de overlast tijdens deze werkzaamheden tot een minimum te beperken.
Afgelopen weekend zijn de laatste liggers geplaatst.
De liggers zijn geplaatst met een 700tons telekraan. Dit was nodig omdat het zwaarste element ca. 70ton woog.
Nadat de elementen geplaatst waren zijn de natte knopen gewapend en gestort.
Volgend weekend zal de A12 voor de laatste keer worden afgesloten om het een en ander af te werken en de laatste verlichtingsarmaturen op te hangen.
Op het project overkluizing A12 Malieveld zijn afgelopen weekend de eerste 14 dekliggers geplaatst.
De liggers zijn gelegd met 2 telekranen van 220 ton die in de Utrechtsebaan opgesteld stonden. Een voor een zijn de liggers weggelegd.
Over twee weken worden de laatste 4 liggers gelegd waarvan er 2 samengesteld worden op de kant.
Volgend weekend wordt de openbare verlichting onder de overkluizing deels aangebracht en zal het beton worden afgewerkt op de wanden en middenpijler.
Afgelopen weekend is de middenpijler geplaatst voor de overkluizing A12 Malieveld.
De middenpijler bestaat uit 2 onderdelen: één in het werk gestorte balk met daarop vier prefab wanden. De in het werk gestorte balk was in het weekend van week 8 gestort.
Afgelopen weekend zijn de vier prefab wanden geplaatst. Hiermee is de middenpijler compleet en kan aankomend weekend een deel van de brugdekliggers worden geplaatst.
Aankomend weekend is er een complete afsluiting. De A12 zal in beide richtingen dicht zijn van vrijdag 6 maart 22:00u tot en met zaterdag 7 maart 23:59u.
De werkzaamheden ten behoeve van de overkluizing kunnen nu live worden gevolgd.
Via de onderstaande link kunnen de beelden worden bekeken:
https://webcam.nl/bouw/denhaag/boslaan/
Standaard staat de webcam offline. Wanneer er links onderin op de knop "klik hier om te streamen" wordt geklikt wordt er een volgende tabblad met "ok" geopend.
Vervolgens weer terug gaan naar het vorige tabblad binnen 10 sec. zal de stream starten en kunnen de werkzaamheden worden bekeken.
let wel de stream blijft 5 minuten actief, hierna dient het zelfde te gebeuren.
In de maanden februari en maart is de A12/Utrechtsebaan in Den Haag regelmatig afgesloten tijdens weekenden en enkele door-de-weekse-nachten (woensdag op donderdag). Er wordt dan gewerkt aan de verbreding van de overkapping over de A12 achter de Malietoren.
De volgende weekenden is de A12 afgesloten:
Vanaf het begin januari zijn wij bezig geweest met het inrichten van het werkterrein. Om het werkterrein te creëren moesten we de Boslaan aan de Haagse Bos zijde omleggen en de Boslaan aan de Malieveldzijde afsluiten.
Boslaan Haagse Bos zijde
Bij de werkzaamheden aan de Haagse Bos zijde, is de Boslaan en het fietspad omgelegd. Dit is nodig geweest om het verkeer langs de werkzaamheden te leiden.
Boslaan Malieveldzijde
De werkzaamheden aan de Malieveldzijde omvatte het realiseren van een Nood- en hulpdiensten strook op de locatie waar het oude voetpad lag. Voordat de deze strook gemaakt kon worden moest er eerst een tijdelijke bushalte gerealiseerd worden aan de Laan van Nieuw-Oost Indië. Nadat de Bushalte gereed was kon de bus worden omgeleid en was het mogelijk om de Boslaan af te sluiten voor het verkeer.
Verplanten bomen
Om de overkluizing te kunnen bouwen, moesten er 15 stuks bomen worden verplant. De meeste bomen zijn naar een kwekerij gegaan. 3 grote bomen hebben een nieuwe locatie gekregen in het Haagse Bos. Deze bomen zijn met behulp van hijskranen verplant.
nu deze werkzaamheden zijn afgerond zal er de komende weken en weekenden worden gewerkt aan het realiseren van de overkluizing over de Utrechtsebaan heen.